Fotogalerie

Protože existuje více možností, jak na stránku dostat fotogalerii s vašimi fotografiemi, nabízíme některá populární řešení:

 1. Vytvoření fotogalerie z fotografií na Google Drive skrze skautský plugin
 2. Přímý odkaz na existující online fotogalerii, např. na Rajče, Flickr nebo Zoneramu
 3. Vložení externí online fotogalerie do webové stránky (pouze některé příklady)
  1. Z Rajčete
  2. Z Flickru
  3. Ze Zoneramy
  4. Další služby a sociální sítě mohou nabízet podobné možnosti, hledejte položky jako “Embed” nebo “Vložit na web”

Tipy pro pořízení dobré skautské fotky:

 • Je důležité, aby fotky ze skautské činnosti byly viditelně skautské: na fotkách jsou tedy kluci a holky v krojích či šátcích.
 • Aktivity by měly být vizuálně atraktivní a srozumitelné – jedna fotografie za tisíc slov pravidel hry bohužel nevydá, a rozmazaná (či zcela přesvětlená/moc tmavá) už vůbec ne. A určitě uděláte dobře, když na fotce budou vidět emoce jako je radost z dobrodružství, důvěra ve skautské kamarády nebo překvapení ze skvělé hry/aktivity.
 • Dávejte si pozor také na to, aby většina vašich fotek nebyly jen nástupy nebo jiné “statické” scény. Zajímavá je akce, napětí, pohyb a atmosféra. Tedy fotky, které popíšou skautskou činnost jako jsou dobrodružství, dovednosti a přátelství. Vyvarovat byste se měli také přehnanému zachycování stereotypů: skauting není jen o trénování morseovky a uzlování nebo ochraně přírody.
 • Zkušenost také praví, že jestli fotka nebo video tyhle parametry splňuje, určitě bude skvělá. Autentické zážitky obvykle přebijí profesionální a technicky dokonalou fotku, která zachycuje nudu.

Při zveřejňování si dávejte pozor na soukromí:

 • Na záběrech nesmí být nahé děti, opatrní buďte v případě fotek s dětmi v plavkách.
 • Pamatujte, že rozhodnutí některých rodičů o nepovolení zveřejňování fotografií jejích dětí zaškrtnuté v přihlášce je závazné zákonem o ochraně osobních údajů.

Z těchto důvodů některé oddíly preferují zveřejňování fotografií pouze v zaheslovaných albech či soukromých skupinách.

Dobré skautské fotky uvítáme v ústřední fotobance – stačí je jednoduše nahrát na https://foto.skaut.cz. Pravidla použití fotografií najdete na stejném webu.

Více informací: https://foto.skaut.cz/dobra-skautska-fotka/.