Nezařazené

Přespávačka s přípravou na ZVaS 2024

V sobotu 27.1.2024 odpoledne se sešlo v klubovně 18 dětí a 5 vedoucích, aby se společně připravovali na letošní Závody vlčat a světlušek, které se budou konat 20.dubna 2024. Přišla 2 liščata (Honza a Domča), 8 vlčat (Kuba, Miki F., Vojta, Vítek, Tomáš, Filip, Adam a Jára) a 8 světlušek (Tea, Terka, Bára, Natálka, Kája, Kiki, Eliška a Ema). Protože bylo hezké počasí, hned jsme ho využili a věnovali se fyzické přípravě. Diabolka se Zajdou připravily pro všechny několik stanovišť, kde se běhalo, skákalo do dálky i přes švihadlo, házelo míčky i kroužky na kolíky. Pak si děti vyzkoušely oloupat a nakrájet ovoce a ke svačině si ukuchtily ovocný salát. K tomu si daly buchtu, kterou upekla Zuzka. Mezitím si ostatní vedoucí připravili stanoviště s tématy poznávačka rostlin a zvířat (Zajda a Diabolka), doprava (Klubko), já ve společnosti (Koumák) a logika (Zuzka). Děti se ve čtyřech skupinkách na jednotlivých stanovištích střídaly a za úspěšné splnění úkolů získávaly samolepky smajlíků. Mezitím jsme se také navečeřeli z domácích zásob. A když přišel čas na spaní, proměnili jsme klubovnu v noclehárnu díky novým matracím. Děti se nasoukaly do spacáků a těšily se na promítání filmu Záhada hlavolamu. Ráno jsme vstávali v 7:30, starší pomohli mladším zabalit spacáky, Koumák s Diabolkou se s dětmi protáhli při rozcvičce a Zuzka uvařila čaj k snídani. K němu se dojedla buchta a ostatní dobroty z domova. Následovala zase příprava stanovišť s dalšími tématy – první pomoc, mapa a buzola, přišívání knoflíků, zatloukání hřebíků, rozdělávání ohně křesadlem, loupání brambor a mrkve. Tu si spolu s jablky daly děti ke svačině. Starší děti pak pomohly rozmístit kolem klubovny úkoly pro gamebook na téma řešení krizových situací. Zuzka připravila stezku odpadků, kde děti zapisovaly, jak by třídily rozházené odpadky. Starší děti si měly odpadky po cestě jen zapamatovat a zapisovaly až po příchodu do klubovny. A mezi tím vším si děti stihly zahrát nějaké hry s míčem. K obědu se zatím uvařily brambory a ohřála sekaná. Diabolka se Zajdou dětem nandaly, doplnili jsme to mrkví a zopakovali jsme si společné přání dobré chuti – Přejeme si požehnanou dobrou chuť, mňam, mňam, mňam! Po jídle si děti umyly každý svůj talíř, zabalily si své batůžky, vynesly odpadky a uklidily jsme klubovnu. Na rodiče jsme čekali venku na sluníčku a některým se skoro ani nechtělo domů. Těšíme se zase na další společný víkend!

Zapsala Zuzka

]]>